numerologia

Opiera się na liczbach, a te są znane od początków dziejów! Źródła samej numerologii jak twierdzą badacze okultystyczni sięgają czasów starożytnych Hindusów, ale samymi liczbami posługiwali się już kapłani starożytnych Indii, Babilończycy czy Egipcjanie. Widomo również, że podstawy systemu numerologii, takiej jaką dziś znamy, stworzył grecki filozof Pitagoras. Założył on wówczas, że element boski we Wszechświecie wyrażony jest w matematyce, zaś człowiek może uchwycić naturę rzeczy tylko poprzez liczbę. Uważał również, że jedynym ze sposobów doskonalenia duszy jest praca naukowa i obcowanie z czystymi symbolami matematycznymi. Połączył ten koncept również z prawami Kosmosu, według których człowiek buduje swą wewnętrzną harmonię poprzez zestrojenie ze sferą gwiazd i całego Wszechświata. Wiele setek lat później lord Kelvin wypowiedział pogląd „jeśli to, o czym mówicie nie może być wyrażone w liczbach, wasza wiedza jest niewystarczająca”.

Numerologia jest obszerną, kompleksową techniką poznania kosmicznego ładu, jego odwzorowania i wpływu na naturę człowieka.

Jak to jest, że wibracje liczb mają wpływ na nasze życie?

Liczby jak i wszystko to co nas otacza są symbolami energetycznymi, które wyrażają określone częstotliwości. Wszechświat oparty jest na prawach energetycznych, a te regulują wszelkie zależności – strukturę Kosmosu, ruchy planet, czas. Te prawa są zawarte w konkretnych częstotliwościach, które informują, regulują i gwarantują ład we Wszechświecie, gdzie wszystko jest ze sobą połączone.

Pamiętajmy, że wszystko jest wibracją: życie, forma, światło, dźwięk, myśli, słowa, a także materia. Dlatego, każda liczba wyrażona w naszej dacie urodzenia lub w literach imienia i nazwiska (bo każda litera również ma swoją wibrację liczby), wpływa na nas w określony sposób. I tutaj przejawia się supermoc numerologa, ponieważ numerolog łącząc te liczby potrafi wyczytać wpływ informację energetyczną, która jest pokazana w naszych liczbach na wszelkie aspekty życia klienta.

Np. nawet nie znając swoich liczb i całej swojej mapy życia, czujemy, że nasze decyzje są przez kogoś podpowiadane, czy rzeczy wręcz się same wydarzają i nie jesteśmy wstanie ich w żaden sposób kontrolować. To doprowadza do wyborów, które zaskakują nas samych, a ponadto wpływają diametralnie na nasze życie. Wtedy często zastanawiamy się: „dlaczego tak się dzieje?”, podczas gdy odpowiednim pytaniem jest: „po co to się dzieje?”. I numerologia odpowiada na to pytanie, pokazuje, co wszechświat chce nam dać w odpowiednim momencie. Dzieje się tak ze względu na konkretne liczby, te wibracje, które pokazują się w danym momencie naszego życia i wpływają na nasza przemianę/zmianę czy też wybór.

PORTRET NUMEROLOGICZNY

Każdy z nas rodzi się z danym programem, ale to nie oznacza, że wszystko jest zaprogramowane w życiu. Zaprogramowane jest to CO mamy robić,  ale to my wybieramy JAK to mamy zrobić.

I dlatego też z portretu numerologicznego z jednej strony dowiemy się jaka jest nasza droga życiowa, która rozbija się na więcej liczb, pokazując nam warstwy jakie ujawniamy przebywając z innymi ludźmi i poniekąd to, jak inni nas odbierają. Ukażą nam się także zadania i podzadania oraz to kiedy – czyli w jakim okresie życia – będziemy je realizować. Jak również zostaną pokazane wibracje liczb cyklów, które dzielą nasze życie na trzy zasadnicze części. Znajomość czasu ich trwania i odpowiadających im wibracji pomaga nam wykorzystać nasze możliwości w danym okresie życia.

Z drugiej strony, również dowiemy się jak nasze imię i nazwisko, czyli nasz charakter, nasza realizacja zewnętrzna, dążenie duszy oraz potencjał, pozwalają nam realizować naszą drogę życiową. Tutaj warto wspomnieć o tym, że nie każda wibracja np. 1 czy 2 wyliczona z daty urodzenia, będzie tą samą wibracją. Każda 1 lub 2 z innym imieniem lub nazwiskiem będzie całkowicie inaczej realizować swoją drogę życiową i może mieć inny cel realizacji tej drogi. Dlatego też numerologia jest bardzo indywidualną dziedziną i stąd mamy tak pięknie zróżnicowany świat.

Dodatkowo, dowiemy się również jakie lekcje mamy w życiu, czyli po co dana dusza przyszła do nas i czego potrzebuje doświadczyć/nauczyć się w danym życiu, aby dotrzeć do sensu swojego istnienia.

Portret numerologiczny pokazuje także aurę naszego imienia i nazwiska oraz jak nasze ciało fizyczne radzi sobie w przestrzeni żywiołów (ognia, wody, powietrza i ziemi) oraz jaką sprawczość mamy w życiu i jak twardo stoimy na ziemi.

Dopełniającym elementem jest mapa życia, która pokazuje rok po roku co otrzymujemy od Wszechświata i czego poniekąd możemy się spodziewać w danym roku własnym.